لباس کار

لباس کار

چرا لباس ایمنی در محیط کار مهم است؟

لباس ایمنی در محل کار مهم است زیرا از کاربران در برابر هرگونه خطرات بهداشتی و ایمنی در محل کار محافظت می کند. PPE (تجهیزات حفاظتی شخصی) نیز نامیده می شود ، احتمال آسیب، بیماری و مسائل قانونی را کاهش می دهد و محیط کاری ایمن و شاد را برای همه تضمین می

لباس کار

لباس کار

کند.

PPE چیست؟

PPE مخفف Personal Protective Equipment است و به لباس ها و تجهیزاتی اطلاق می شود که به طور خاص برای کمک به کارکنان در جلوگیری از خطرات و آسیب طراحی شده انداینها معمولاً پس از انجام ارزیابی ریسک تصمیم گیری می شوند.

تجهیزات ایمنی معمولی PPE می‌تواند شامل چکمه‌های ایمنی، شیشه ایمنی، کلاه ایمنی و لباس‌های کار تخصصی باشد، اما این واقعاً به نوع کاری که شرکت شما در آن مشغول است و فعالیت‌هایی که نیاز به محافظت دارند بستگی دارد.

چرا PPE در محل کار مهم است؟

اهمیت لباس ایمنی را نمی توان به اندازه کافی مورد تاکید قرار داد. با توجه به اینکه این روزها بیشتر صنایع تمرکز زیادی بر سلامت و ایمنی دارند، آماده شدن برای این کار وظیفه شما به عنوان یک کارفرما را انجام می دهد و تضمین می کند که نیروی کار شما محافظت شده و از آسیب محافظت نمی کند.

معمولاً لباس‌ها از قسمت‌های ظریف محافظت می‌کنند، مانند کلاه ایمنی برای سر و چکمه‌های محکم برای پا . آنها همچنین از ویژگی هایی مانند بینایی و شنوایی و همچنین دهان و بینی برای جلوگیری از استنشاق مواد خطرناک محافظت می کنند.  

PPE در چه صنایعی مورد نیاز است؟

PPE در چندین صنعت و محل کار مهم است:

  • ساخت و ساز
  • انبارها
  • آزمایشگاه ها
  • صنعتی
  • محوطه سازی
  • امنیت
  • پذیرایی

هر صنعتی که خطر صداهای بلند، گرد و غبار، گازها، اجسام سنگین، مواد شیمیایی، سطوح داغ یا مواد، عوامل بیولوژیکی یا ریزش زباله را به همراه دارد، باید روی لباس های ایمنی سرمایه گذاری کند.

 

مهمترین اقلام لباس ایمنی چیست؟

چکمه – برای جلوگیری از صدمات پا مانند سوراخ شدن، رگ به رگ شدن، له شدن، و افتادن، به ویژه نسخه های با کلاه فولادی مهم است. به پا یک لایه محافظ و محکم می بخشد.

پارچه‌های تخصصی – مانند پارچه‌های قابل تنفس، مقاوم در برابر شعله یا پارچه‌هایی که سخت هستند اما حرکت کارکنان را محدود نمی‌کنند.

دستکش – دست ها قسمت های حساس بدن و پر استفاده ترین قسمت بدن در حین کار هستند. محافظت از دست برای جلوگیری از سوختگی یا پاشش مواد مضر ضروری است.

حفاظت تنفسی – برخی از صنایع دارای زباله، گرد و غبار، ذرات، گازها و سایر مواردی هستند که می تواند به سیستم تنفسی آسیب برساند. به این ترتیب، در این شرایط، پوشاندن بینی و دهان مهم است.

چشم‌ها و گوش‌ها – اندام‌های حسی شما احتمالاً ظریف‌ترین و حساس‌ترین نواحی بدن هستند و به همین دلیل نیاز به محافظت با استفاده از عینک ایمنی و هدفون‌های حذف صدا دارند.

پوشش سر – کلاه ایمنی از جمجمه ظریف در برابر سقوط آوار و ریزش ساختمان محافظت می کند. سایر اقلام سرپوش می تواند شامل لوبیا برای گرم نگه داشتن سر و نسخه های hi-vis برای افزایش دید باشد.

1 thoughts on “لباس کار”

  1. بسیار عالی .تشکر

اضافه کردن یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد